понеділок, 2 жовтня 2017 р.

2 жовтня - Міжнародний день соціального педагога

Ваша праця – це добро і гуманізм,
Ви душевні відкриваєте проблеми.
Допоможете завжди хоч вверх, хоч вниз
Розв’язати всі життєвії дилеми.

Ми бажаєм Вам завжди знаходить сил
І натхнення у непростій цій роботі.
Певні, там де ви, завжди панує мир.
Будьте й Ви зажди в любові і турботі!
 

понеділок, 25 вересня 2017 р.

Документи для використання в роботі






Лист відділу освіти Кам’янської районної державної адміністрації від 12.09.2017 № 08-01/974  "Про посилення роботи щодо запобігання жорстокому поводженню з дітьми"

субота, 23 вересня 2017 р.

«Особливі завдання в діяльності психологічної служби в умовах освітніх змін щодо психолого-педагогічного супроводу учасників освітнього процесу»

22 вересня 2017 року в рамках роботи районного методичного об’єднання спеціалістів психологічної служби проведено семінар-нараду для практичних психологів та соціальних педагогів навчальних закладів району на  тему: «Особливі завдання в діяльності психологічної служби в умовах освітніх змін щодо психолого-педагогічного супроводу учасників освітнього процесу».
Семінар-нараду розпочала Дорошко Л.П., районний практичний психолог відділу освіти райдержадміністрації. Вона зауважила, що роль психологічної служби стає надалі все більш актуальною з урахуванням наслідків сучасних соціально-політичних подій  в країні та їх негативного, а в багатьох випадках і деструктивного впливу на психіку, соціальне благополуччя та психічне здоров’я дітей і підлітків. Людмила Петрівна проаналізувала роботу психологічної служби району за 2016-2017 навчальний рік, акцентувала увагу на здобутках та наголосила  на пріоритетних напрямках діяльності спеціалістів психологічної служби у 2017-2018 навчальному році.
Практичні психологи та соціальні педагоги опрацювали важливі питання організації соціально-психологічного супроводу учасників навчально-виховного процесу, визначилися з тематикою семінарів  на 2017-2018 навчальний рік.
У ході наради спеціалістами психологічної служби також були  обговорені питання:
- нормативно-правове забезпечення діяльності працівників психологічної служби;
- планування роботи практичного психолога та соціального педагога навчального закладу;
- ведення професійної документації спеціалістів психологічної служби;
- впровадження викладання факультативних курсів, які орієнтовані на підсилення психологічної складової у вихованні дітей та учнівської молоді та  програм соціально-педагогічної і психологічної роботи з профілактики насильства і конфліктів в учнівському середовищі з використанням медіації.
Практичний психолог Ребедайлівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Воропай А.О. поділилася досвідом  впровадження медіації у навчальному закладі.
У результаті роботи було вироблено рекомендації щодо удосконалення соціально-психологічного супроводу учасників навчально-виховного процесу.
По закінченню наради районним практичним психологом Дорошко Л.П. були надані індивідуальні  консультації  для працівників психологічної служби.

середа, 30 серпня 2017 р.

Планування роботи працівників психологічної служби

Лист МОНУ від 28.07.2017р. № 1/9-414 " Про забезпеченість фахівцями психологічної служби системи освіти та пріоритетні напрямки діяльності у 2017-2018 н.р.

Наказ МОНУ від 08.08.2017 № 1127 Про затвердження Плану заходів Міністерства освіти і науки України щодо розвитку психологічної служби системи освіти України на період до 2020 року

Лист МОНУ від 17 вересня 2015 року № 1/9-442 щодо оптимізації діяльності працівників психологічної служби системи освіти


Роз"яснення основних положень листа МОН від 17.09.2015 № 1/9-442 «Про оптимізацію діяльності працівників психологічної служби» 


Рекомендації обласної серпневої конференції працівників освіти


Методичний лист від 15.08.2017 № 186/01-18 «Про посилення профілактичноїроботи в начальних закладаху 2017-2018 н.р.»


неділя, 23 квітня 2017 р.

Всеукраїнський день психолога

Шановні психологи вітаємо Вас із професійним святом – Днем психолога! Бажаємо віри в себе, свою країну, в її незламних, прекрасних, щирих і вільних людей, здатних самостійно, відповідально та зважено діяти за будь-яких обставин! Всеукраїнський день психолога — це привід сказати «спасибі» людям, які розділяють чужі проблеми, горе і радості, а також допомагають іншим знаходити себе в цьому житті.
Один мудрець сказав, що душа людини подібна до коштовного каменя. Без належної ограновування і оправи вона не може сяяти всіма гранями. Продовжуючи його думку, розумно порівняти психолога з умілим ювеліром, який розуміючи цінність каменю, вміє створити з нього справжній скарб, відтінити його фарби.



субота, 8 квітня 2017 р.

Торгівля людьми — злочин проти людяності




У сучасному світі торгівля людьми є одним із найбрутальніших порушень прав і свобод людини. За рівнем злочинної прибутковості торгівля людьми посідає одне з перших місць, поступаючись лише доходам від наркобізнесу і торгівлею зброєю. Для України торгівля людьми є масштабною, соціально-кримінальною проблемою.
На жаль, Україна є країною походження, транзиту та призначення для чоловіків, жінок та дітей, яких експлуатують за кордон та всередині країни. Особливої гостроти проблема набула протягом останніх років, оскільки Україна перебуває у збройному конфлікті з сусідньою країною і тому ризик потрапити у небезпечну ситуацію зростає в кілька разів. Причиною тому є посилення кримінальної ситуації, відсутність контролю на окупованих територіях, бажання людей виїхати і влаштувати своє життя за межами країни, низький рівень обізнаності з даного питання. В результаті люди потрапляють до пастки за кордоном.
Україна докладає чимало зусиль у сфері протидії торгівлі людьми, особливо в частині поширення Національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми. Нові виклики та загрози вимагають об’єднання зусиль інституцій на державному рівні, неурядових організацій із зусиллями міжнародної спільноти, оскільки торгівля людьми, яка є злочином, становить значну суспільну небезпеку.
7 квітня 2017 року  районним  практичним психологом відділу освіти Дорошко Л.П. та завідувачем сектору у справах сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації Коваленко І.В. проведено тренінгове заняття для практичних психологів та соціальних педагогів загальноосвітніх навчальних закладів району на тему: „Особливості роботи працівників психологічної служби з учасниками навчально-виховного процесу щодо протидії торгівлі людьми”, оскільки одним з пріоритетних напрямків роботи спеціалістів психологічної служби є попереджувальна  робота серед учасників навчально-виховного процесу щодо протидії торгівлі людьми, спрямована на усвідомлення дітьми та молоддю знань про те, що найвищою цінністю будь - якої держави, у тому числі й України, є людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність та безпека. Основними завданнями при проведенні просвітницької роботи є  інформування учнів з питань безпечної міграції, ризиків та шляхів запобігання потрапляння в ситуацію торгівлі людьми; формування небайдужого ставлення до даної проблеми та навичок конструктивної поведінки в ситуаціях ризику.
У ході тренінгового заняття особлива увага акцентувалася на ролі практичних психологів та соціальних педагогів під час проведення превентивної роботи у навчальних закладах щодо протидії торгівлі дітьми.
Учасники тренінгового заняття були поінформовані про нормативно - правову базу сфери протидії торгівлі людьми, масштаби цього явища в Україні та світі вцілому, мали змогу поглибити свої знання про причини, які призводять до торгівлі людьми, проаналізувати шляхи потрапляння до рук торговців, етапи торгівлі, форми експлуатації та категорії населення, що схильні до потрапляння в ситуацію ризику.
Викладення теоретичного матеріалу супроводжувалося переглядом відеоматеріалів та практичними вправами, які допомагали учасникам заняття - соціальним педагогам та практичним психологам загальноосвітніх навчальних закладів міста та району закріпити знання та отримати певні професійні навички, проаналізувати основні напрями та найефективніші форми роботи з учасниками навчально-виховного процесу щодо протидії торгівлі людьми.
Учасники заняття зробили висновки, що тільки мобілізувавши спільні зусилля державних, неурядових, правоохоронних організацій та кожного з нас – свідомого українця – ми захистимо свої права і свободи та зробимо життя безпечним.